The Garrick Club-ը ջենթլմենների ակումբ է Լոնդոնի սրտում: Այստեղ դուք կարող եք ընթրել «Համլետ»-ի հերթական պրեմիերայից առաջ, սենյակ վարձել, եթե լոնդոնցի չեք, կամ տպավորիչ գրադարանում նայել թատրոնի արվեստի և պատմության մասին հնագույն հատորներին:
The Garrick Club-ը հիմնադրվել է 1831 թվականի օգոստոսի 17-ին Դրուրի Լեյնի թագավորական թատրոնի կոմիտեի սենյակում տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ:
1864 թվականից առ այսօր ակումբը գտնվում է նույն շենքում։ Փայլեցված փայտ, արծաթյա սպասք, կաշվե բազկաթոռներ, բուխարի, վարագույրներ, սիգար ծխելու համար տեռասա և գինու մառան․ ահա այսպիսին է The Garrick Club-ը: Ակումբը նաև տուն է արվեստի խոշոր հավաքածուներով, որտեղ ցուցադրված են ավելի քան 1000 նկարներ, գծանկարներ և քանդակներ: Այն ունի նաև թատերական գրադարան։
Garrick Club-ը աշխարհի ամենահին ակումբներից մեկն է, և իր ստեղծման օրվանից անդամակցել են այնպիսի հանրահայտ դեմքեր, ինչպիսիք են Չարլզ Քինը, Հենրի Իրվինգը, Հերբերտ Բիրբոմ Թրի, Արթուր Սալիվանը, Լորենս Օլիվիեն, Ռայմոնդ Ռայկեսը, Սթիվեն Ֆրայը և Ջոն Գիլգուդը։ Գրական աշխարհից անդամակցել են գրողներ Չարլզ Դիքենսը, Հ. Գ. Ուելսը, Ջ. Մ. Բարրին։ Ակումբին անդամակցում են նաև արվեստի ներկայացուցիչներ Ջոն Էվերետ Միլեսը, Լորդ Լեյթոնը և Դանթե Գաբրիել Ռոսսետտին:
2016 թվականի դրությամբ ակումբն ունեցել է մոտ 1400 անդամ։ Նոր անդամակիցները պետք է առաջադրված լինեն գործող անդամներից մեկի կողմից՝ մինչև գաղտնի քվեարկություն անցնելը։ Սա այն սակավաթիվ ակումբներից է, որտեղ կանանց գրեթե թույլ չեն տալիս մտնել (կարող են երբեմն այցելել, բայց մուտքը դեպի ակումբի որոշ հատվածներ խստիվ արգելված է):

The Garrick Club is a gentlemen's club in the heart of London founded in 1831. It is one of the oldest members' clubs in the world and since its inception has catered to members such as Charles Kean, Henry Irving, Herbert Beerbohm Tree, Arthur Sullivan, Laurence Olivier, Raymond Raikes, Stephen Fry and John Gielgud. From the literary world came writers such as Charles Dickens, H. G. Wells, J. M. Barrie, A. A. Milne, and Kingsley Amis. The visual arts have been represented by painters such as John Everett Millais, Lord Leighton and Dante Gabriel Rossetti.
In 1956 the rights to A. A. Milne's Pooh books were left to four beneficiaries: his family, the Royal Literary Fund, Westminster School and the Garrick Club.
As of 2016, the club has around 1,400 members (with a seven-year waiting list) including many actors and men of letters in the United Kingdom.[1] New candidates must be proposed by an existing member before election in a secret ballot, the original assurance of the committee being “that it would be better that ten unobjectionable men should be excluded than one terrible bore should be admitted”.
The Garrick Club is also home to major collections of art, with more than 1,000 paintings, drawings and sculptures on display. It also houses a theatrical library.