Հանդիպում Արմեն Դարբինյանի հետ Հանդիպում Արմեն Դարբինյանի հետ
Կայացավ 𝐂𝐥𝐮𝐛 𝐂𝐚𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥-ի հերթական միջոցառումը, որի ընթացքում հրավիրված բանախոսը՝ Արմեն Դարբինյանը, ներկայացրեց Հայաստանի տնտեսական զարգացման չօգտագործված հնարավորություններն ու դրանց իրացման ուղիները։
Արմեն Դարբինյանը, լինելով տնտեսագիտական գիտությունների դոկտոր և պրոֆեսոր, Հայաստանի նախկին վարչապետ, Հայ-Ռուսական համալսարանի նախկին ռեկտոր, հայ հասարակական-քաղաքական գործիչ և մի շարք կարևոր պաշտոններ զբաղեցրած մասնագետ, իր հարուստ փորձի և վերլուծական մոտեցումների շնորհիվ ներկայացրեց՝
◽ Ինչպես ենք կորցրել տնտեսական պոտենցիալի իրականացման հնարավորությունները վերջին 35 տարիների ընթացքում,
◽ Որ ուղղություններում պետք է կենտրոնացնել ուշադրությունը՝ տնտեսական վերելք ապահովելու համար,
◽ Եվ ինչու է միջազգային տնտեսական ինտեգրումը կարևոր Հայաստանի համար:
Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան ոչ միայն լսելու արժեքավոր ելույթը, այլև մասնակցելու քննարկմանը, որտեղ հնչեցին հետաքրքիր հարցադրումներ և նոր գաղափարներ։

Meeting with Armen Darbinyan Meeting with Armen Darbinyan
The latest event of ๐‚๐ฅ๐ฎ๐› ๐‚๐š๐ฉ๐ข๐ญ๐š๐ฅ took place, during which the invited speaker, Armen Darbinyan, presented the untapped opportunities for Armeniaโ€™s economic development and ways to realize them.
Armen Darbinyan, a Doctor of Economic Sciences and Professor, former Prime Minister of Armenia, former Rector of the Armenian-Russian University, public and political figure, and expert with a wealth of experience in various important positions, shared his insights based on his extensive experience and analytical approaches, addressing:
โ—ฝ How we have lost opportunities for realizing economic potential over the past 35 years,
โ—ฝ Which areas need to be focused on to ensure economic growth,
โ—ฝ And why international economic integration is important for Armenia.
Participants had the opportunity not only to listen to the valuable speech but also to engage in a discussion where interesting questions and new ideas were raised.