2022թ․-ի հունվարին Club Capital Investors-ի շրջանակներում ակումբի անդամներից 16 հոգու և Club Capital ՀԿ-ի ջանքերով մեկնարկեց 11 մլն դոլար ընդհանուր արժեքով ներդրումային նախագիծ Դիլիջան քաղաքում։
Նախագծի շրջանակներում 1,5 հա տարածքի վրա նախատեսվում է կառուցել գմբեթի տակ գտնվող էկոքաղաք, որն ունենալու է 3 զոնա։ Մի զոնայում ներկայացվելու է ասիական մշակույթը և ճարտարապետությունը, մյուսում ՝ աֆրիկյան, իսկ երրորդում՝ ամազոնյան։
Էկոքաղաքում տարվա բոլոր եղանակներին լինելու է կայուն և տվյալ տարածաշրջաններին հատուկ կլիմա, որի շնորհիվ հնարավոր է լինելու նաև ապահովել այդ տարածաշրջաններին բնորոշ ֆաունա և ֆլորա։
Նախագիծը կոմերցիոն է և ավարտից հետո գոյացած ամբողջ շահույթը բաժանվելու է 16 համահիմնադիրների և Club Capital հասարակական կազմակերպության միջև։
Նախագիծն ունենալու է նաև զգալի սոցիալական ազդեցություն՝ ստեղծելով մեծ թվով աշխատատեղեր և զբոսաշրջիկների ու կապիտալի հոսք դեպի Դիլիջան։

Великие дела не делаются в одиночку
В январе 2022 года в рамках Club Capital Investors, усилиями 16 членов клуба и общественной организации Club Capital, был запущен инвестиционный проект общей стоимостью 11 миллионов долларов в городе Дилижан.
В рамках проекта планируется построить экогород под куполом на площади 1,5 га, который будет иметь 3 зоны. В первой зоне будут представлены азиатская культура и архитектура, в другой – африканская, в третьей – амазонская.
В экогороде будет стабильный типичный для данных регионов климат во все сезоны года, благодаря чему можно будет обеспечить характерную для этих же регионов фауну и флору.
Проект является коммерческим, и после его завершения вся прибыль будет разделена между 16 соучредителями и общественной организацией Club Capital.
Проект также окажет значительное социальное воздействие, создав большое количество рабочих мест и приток туристов и капитала в Дилижан.